Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 12:26 Bu haber 2041 kez okundu
 
20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI MESAJI
Kamusen Genel Başkanı Metin Atan, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
- Haberi
20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI MESAJI

Kamusen Genel Başkanı Metin Atan, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Atan,” 20 Temmuz 1974, Kıbrıs Türk halkının Kıbrıs’ta insanca yaşama ve var olma hakkını korumak adına verdiği zorlu mücadelenin taçlandırıldığı gündür. Rumların adada hâkimiyet kurmak amacıyla başlattığı ve fasılalarla sürdürdüğü Kıbrıs Türkü'nü yok etmeye yönelik planlı saldırılar 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı ile son bulmuştur.”

 Metin Atan mesajına şöyle devam etti, ”Kıbrıs Türk halkının yıllar süren varoluş mücadelesi 20 Temmuz 1974’te zaferle taçlandırılmıştır. Mutlu Barış Harekâtıyla Kıbrıs Türk halkının kaderi değişmiş, özgür ve bağımsız günlere kavuşulmuştur. Ne mutlu ki bugün özgürüz, güvendeyiz, kendi devlet çatımız altında anavatan Türkiye ile birlikte geleceğe umutla bakıyor, yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.

Barış Harekatını gerçekleştiren Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine, harekatın gerçekleştiği tarihe kadar azim, onur ve tüm gücüyle yok olmaya direnen Mücahit Kıbrıs Türk halkına ve bize her zaman destek olan Türkiye Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimiz ile tüm gazilerimize teşekkürlerimi sunar, Kıbrıs Türk Halkının özgürlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramımız kutlu olsun.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 20, TEMMUZ, BARIŞ, VE, ÖZGÜRLÜK, BAYRAMI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı