Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 15:36 Bu haber 4343 kez okundu
 
47/2010 (GÖÇ YASASI) VE GEÇİCİ MEMURLARIN KONUSUNDAKİ GÖRÜŞME
Başbakan müsteşarı Sn. Ömer Köseoğlu, Personel Dairesi Müdürü Sn. Nahide Eraslan, Kamusen Genel Başkanı Metin Atan ve Yönetim Kurulu Üyesi Seher Güneş
- Haberi
47/2010 (GÖÇ YASASI)  VE GEÇİCİ MEMURLARIN KONUSUNDAKİ GÖRÜŞME

 

Başbakan müsteşarı Sn. Ömer Köseoğlu, Personel Dairesi Müdürü Sn. Nahide Eraslan, Kamusen Genel Başkanı Metin Atan ve Yönetim Kurulu Üyesi Seher Güneş ile Başbakanlık’ta yapılan görüşmede 47/2010 (Göç Yasası) değişikliği ve Kamuda geçici olarak görev yapan memurlara iş güvencesi verilmesi konusunda Kamusen olarak önerilerimiz tekrardan sunulmuştur.

SUNULAN ÖNERİLER

A) 47/2010 (Göç Yasası) yasasında,

  1. Terfi sınavlarında 70 olan geçme notunun 50 puana düşürülmesi,
  2. 47/2010 (Göç )  yasası her terfi için 7 yıl çalışılmış olma şartı bulunmaktadır. Bu madde 7/1979 yasasında olduğu gibi ilk terfi için 7 yıl diğer terfiler için 3’er yıl çalışılmış olma şartı aranması,
  3. Yükseköğrenim hizmet sınıfı gerektiren kadrolara da 2. Üniversite hakkı verilmesi,

B) Kamuda Geçici olarak istihdam edilen memurlarla ilgili sunulan öneriler,

Kamuda geçici olarak görev yapan personelin iş güvencesi ile ilgili yasa önerisini Başbakan müsteşarı ile görüşüp, ivedilikle bakanlar kuruluna gönderilmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır.

 Başbakan Yardımcısı Dışişleri Bakanı Sn. Kudret Özersay’dan bu konuyu görüşmek üzere randevu talebinde bulunulmuştur. Kamusen olarak bu sorunun çözümü konusunda çalışmalarımız devam edecektir. Tüm gelişmeleri üyelerimize bildirmeye devam edeceğiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 47/2010, (GÖÇ, YASASI), , VE, GEÇİCİ, MEMURLARIN, KONUSUNDAKİ, GÖRÜŞME,
Yorumlar
Haber Yazılımı