Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 13:00 Bu haber 2690 kez okundu
 
8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI
KAMUSEN Genel Başkanı Metin Atan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı
- Haberi
8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI

KAMUSEN Genel Başkanı Metin Atan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Atan , kadınların sosyal hayatta yaşadığı sorunları aşmak ve karşılarına çıkabilecek engellerin  aşılması için ciddi ve kapsamlı bir politikaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

Genel Başkan Atan’ın mesajı şöyle:

"Fedakarlıkları ve gösterdikleri özverileriyle  ülkemizin kuruluşuna adını büyük harflerle yazdıran kadınlarımız ;üretimde, eğitimde, sanatta, kültür ve siyasette başarılarıyla kendilerini kanıtlamış olmasına rağmen  günümüzde ne yazık ki başta ekonomik durumdan kaynaklanan  çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Yaşanan tüm ekonomik sorunların ağırlığını gerek ev içinde gerek çalışma hayatında en çok kadınlarımız hissetmektedir.

Kadınlarımızın eğitimden başlanmak üzere, karşılarına çıkan engellerin aşılması için ciddi ve kapsamlı bir politika hayata geçirilmelidir.

Gerek kamuda gerek özel sektörde kadın istihdamı konusunda maalesef gelişmiş ülkelerdeki seviyelerin çok altında kalınmıştır. Ülkemizde kadına verilen değerin bir göstergesi de kadınlarımıza çalışma hayatında hak ettikleri yeri vermek olmalıdır.

Kadınlarımızın toplumsal hayatta kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri, siyasette, çalışma hayatında, üretimde, bilimde ve sanat alanlarında katılımlarının daha çok arttırılması için bizim de içinde bulunduğumuz tüm sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düşmektedir.

Kamu-Sen olarak kadınlarımızın toplumda hak ettiği yeri bulması açısından yapılacak tüm çalışmalara destek vereceğimizi bildirir, kadınların çalışma hayatında ve sendikalarda daha çok yer bulması temennisiyle bu anlamlı günün tüm kadınlarımıza ve dünya insanlığına güzellikler  getirmesini diler, dün kazada hayatını kaybeden 2 kadınımıza  Allahtan rahmet dilerken yakınlarına da sabırlar dilerim"

Kaynak: Editör:
Etiketler: 8, MART, KADINLAR, GÜNÜ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı