Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 12:26 Bu haber 1351 kez okundu
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Çağrımızdır...
Bakanlar Kurulunu Karar Sayısı
- Haberi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Çağrımızdır...

Bakanlar Kurulunu Karar Sayısı E.T (K-588-2020) Corono Virüsü Tedbir kararları altında almış olduğu ve tedbirler çerçevesinde ve 29/04/2020 tarihli kararları doğrultusunda 5. Maddeye aften elzem bakanlıkları belirtmekte ve bu bakanlıkların haricindeki yerlerin gerekmesi halinde rotasyon usulü ile çağrılması belirtilmektedir. Ancak o güne kadar görev yapan bakanlık ve dairelerde risk oluşması ve bulaşın önlenmesi açısından personel rotasyon şeklinde çalıştırılmakta idi. İlgili madde bunlara ilaveten kapalı olan dairelerin de bu şekilde (rotasyon) açılmasını öngörmektedir.

Hal böle iken çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının anlaşılmaz şekilde bugün yapılacak bakanlar kurulunu bile beklemeden ve önlem almadan tüm personelini 14/05/2020 tarihinde işe gelmesi konusunda genelge yayınlanması kabul edilebilir değildir.

Biz sendikalar vatandaşın gerekli hizmeti alabilmesi için gerekli önlemler alınarak bakanlar kurulunun, Bilim Kurulu önerilerini dikkate alarak daireleri açmasına karşı değiliz ancak bakanlar kurulu kararlarını hiçe sayarak ya da kurumların kendilerini Bakanlar Kurulunun üzerinde görmesine de müsaade edemeyiz.

Bugün yapılacak olan Bakanlar Kurulunda bu konunun gündeme alınarak açıklığa kavuşturulması sorunları çözeceği inancındayız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çalışma, ve, Sosyal, Güvenlik, Bakanlığına, Çağrımızdır...,
Yorumlar
Haber Yazılımı