Haber Detayı
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:42 Bu haber 1340 kez okundu
 
İskele Tapu Dairesinde Acil Tedbirler Alınmalı
Halk içeride alan olmadığından, dışarısı da sıcak olduğundan merdivenlerde beklemektedir.
- Haberi
İskele Tapu Dairesinde Acil Tedbirler Alınmalı

İskele ilçesine bağlı Tapu ve Kadastro Dairesinde yapmış olduğumuz ziyaret neticesinde acil çözülmesi gereken birkaç sıkıntının olduğunu gördük. Koridor gibi yapıya sahip küçük bir yapının içinde cam bölmelerle ayrılan dar odalar içinde çalışan memur ve hizmet almaya çalışan halk büyük bir sıkıntı yaşamaktadır. Özellikle bu covid-19 döneminde çalışanlar ve halk için hastalığa yakalanma olasılığı artmış vaziyettedir, sağlıksız bir ortam mevcuttur. Bunun için bazı önlemler alınması elzemdir:

- Halk içeride alan olmadığından, dışarısı da sıcak olduğundan merdivenlerde beklemektedir. Bunun için bina önünde geniş alan mevcuttur ve oraya büyük şemsiye konarak veya tente yapılarak gölgelendirme yapılabilir ve vatandaşın beklemesi için daha sağlıklı bir ortam yaratılabilir.

- Daha önce Planlama ve İnşaat Dairesi tarafından da görüldüğü ve önerildiğini öğrendiğimiz üzere, tapu dairesi dış kısımda büyük bir teras mevcuttur. Buraya yapılan projeye göre 3 oda ekleme şansı vardır. Bunun yapılması çalışanlara daha geniş çalışma imkanı vermekle beraber vatandaşın da sıkışmadan rahat bir hizmet almasını sağlayacaktır. Prefabrik hızlıca yapılabilecek yapı özellikle bu pandemi döneminde bulaşın önlenmesi açısından da önemlidir ve biran önce yapılması önem arzetmektedir.

- Bina içerisinde iki adet tuvalet bulunmaktadır. Sayı olarak ne memura ne de vatandaşa yeterli değildir. Bir şekilde idareten kullanılmaya çalışılan tuvaletler çok kişi tarafından kullanıldığından hijyen açısından da uygun değildir. Temizlik personeli bulunmadığından mümkün olduğunca memurlar tarafından temizlenmektedir. Bu durum asla kabul edilemez!! Dairede odacı ve temizlik personeli yoktur ve bir an önce bu eksiklik giderilmelidir.

Tüm bunlar ışığında öncelikle daireye hızlı bir şekilde odacı ve temizlik işlerini yürütecek personel sağlanması, akabinde ise binanın vatandaş ve çalışana daha iyi hizmet verebilecek bir yapıya kavuşturulması için girişim yapmanızı talep ediyoruz. Bu konuya hassasiyetle yaklaşacağınızı düşünüyoruz ve sizden geri dönüş bekliyoruz. Ancak aksi durumda yasal haklarımızı kullanacağımızı tarafınıza bildiririz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskele, Tapu, Dairesinde, Acil, Tedbirler, Alınmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı