Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 15:19 Bu haber 1997 kez okundu
 
Kamusen “Dünya Tiyatrolar Günü”nü kutladı
Kamu Görevlileri Sendikası (Kamusen) Başkanı Metin Atan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda tüm tiyatro sanatçılarının “Dünya Tiyatro Günü”nü kutladı
- Haberi
Kamusen “Dünya Tiyatrolar Günü”nü kutladı

 

Kamu Görevlileri Sendikası (Kamusen) Başkanı Metin Atan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda tüm tiyatro sanatçılarının “Dünya Tiyatro Günü”nü kutladı, devlet yetkililerini tiyatro ve tiyatro sanatçılarına gereken önemi vermesini diledi, yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

 

“Tiyatronun katkısı büyük”

“İnsanları eğiten, eğlendiren tiyatro, aynı zamanda düşündürür de. Bir arada yaşayan insanların birlikte güldüğü, birlikte ağladığı ve hep birlikte düşündüğü tiyatro salonları, insanca duyguların da öğrenildiği yerlerdir. Tiyatro kültürel gelişmeyi sağlayan önemli güçlerden biridir. Toplumun ortak problemleri karşısında bilinçlendirme, özgür düşünme bilincini aşılar. Toplum için hem eğitici hem de geliştirici bir role sahip olan tiyatronun hem tiyatroculara hem de tiyatro izleyicilerine katkısı vardır”

 

“Her zaman yanınızdayız

Tiyatronun, topluma eleştirel bakış açısı sağlayan, sorunlar üzerinde nitelikli düşünmeye teşvik eden bir sanat dalı olduğunu ifade eden Atan “Her yıl 27 Mart’ta kutlanan Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında, tiyatronun bu işlevleri ve önemi unutulmamalıdır. Kamusen olarak tüm tiyatro sanatçılarımızın Dünya  tiyatro gününü kutlar, Devlet yetkililerimizin ülkemiz tiyatrosuna ve sanatçısına daha fazla önem vermeleri konusunda her zaman destek ve yanlarında olacağımızı bilmelerini isteriz” ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kamusen, “Dünya, Tiyatrolar, Günü”nü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı