Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 14:24 Bu haber 2155 kez okundu
 
ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
Kamu Sağlık Çalışanlarının Nakil İşlemleri ile İlgili Usul ve Esaslar Tüzüğü’ne göre Ekim 2019 tarihinde Nakil Kurulu toplandı.
- Haberi
 ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Kamu Sağlık Çalışanlarının Nakil İşlemleri ile İlgili Usul ve Esaslar Tüzüğü’ne göre Ekim 2019 tarihinde Nakil Kurulu toplandı. Cengiz Topel Hastanesindeki hemşire eksikliği nedeniyle ilan edilen 2 hemşire nakili yerine 1 hemşire 1 de hemodiyaliz teknikeri gönderilmesi kararı alındı. Bunun üzerine zaten hemşire eksikliği olan hastanede birde Hemodiyaliz servisi açıldı ve hemşire ihtiyacı daha da arttı. Ancak Sağlık Bakanlığı Nakil Kurulunun almış olduğu karara uymadı ve sadece bir hemşire Cengiz Topel Hastanesine gönderildi.

Nakil Kurulunun almış olduğu kararın hiçe sayılarak personelin zamanında Cengiz Topel Hastanesine gönderilmemesi ve hatta eksik gönderilmesi, yeni servis açılmasıyla birlikte personel sıkıntısının daha da artması ve hiçbir önlem alınmaması nedeniyle 18 Haziran 2020 tarihinde Cengiz Topel Hastanesinde 09:00/12:00 saatleri arasında acil servis ve hemodiyaliz servisi hariç tüm birimlerde eylem yapacağımızı, sorunun çözülmemesi halinde ise eylemlerimizi daha da genişleteceğimizi kamuoyuna bildiririz.

 

 

KT Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN)                                            

KT Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES)                                                

KT Amme Memurları Sendikası (KTAMS)

                                                                                               

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ORTAK, BASIN, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı