Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 16:18 Bu haber 1334 kez okundu
 
ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
Sendikalar olarak 18.01.2021 tarihinde Gazi Mağusa Devlet Hastanesi Labaratuvarında ve kan bankasındaki personel yetersizliği
- Haberi
ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Sendikalar olarak 18.01.2021 tarihinde Gazi Mağusa Devlet Hastanesi Labaratuvarında  ve kan bankasındaki  personel yetersizliği ve işlerin durma noktasına gelmesinden dolayı yapmış olduğumuz grevi görüşmeler neticesinde askıya almıştık. Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bugün itibarı ile henüz olumlu bir adım atılmamıştır. Edindiğimiz intiba ise çözmeye de niyetin olmadığıdır. Bununla beraber hastane içerisinde servislerde ciddi oranda hemşire sayısında yetersizlik mevcuttur. 22.05.2020 tarihinde hastane baş hekimi Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazıda 54 hemşireye ihtiyacı olduğunu bildirmiştir. Acil servis ve diğer servislerde nöbetler az sayıda hemşire ile döndürülmeye çalışılmaktadır. Buna rağmen 3’üncü defadır nakil tüzüğüne rağmen kurul toplanmamakta her hangi bir tedbir alınmamaktadır.

Sorunların çözümü adına askıya almış olduğumuz greve rağmen çözüm üretmeyen ilgili bakanlıklara çağrımızdır. 02.04.2021 Cuma gününe kadar bu konuda bir çözüm üretilmemesi halinde 05.04.2021 tarihinde Gazi Mağusa Devlet Hastanesi genelinde greve gideceğimizi kamuoyuna bildiririz.

 

                                                 KAMUSEN           KTAMS

 

 

 

                                                                                                 Sendikalar adına

                                                                                                 Özgür Kıdrışlıoğlu

                                                                                         KAMUSEN Genel Sekreteri

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORTAK, BASIN, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı