Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 10:47 Bu haber 3276 kez okundu
 
POLİS YASASINA TEPKİ
Uzun bir süreden beridir Polis Teşkilatının beklemekte olduğu teşkilat yasasının alt komiteden geçtikten sonra pazartesi (13.01.2020)
- Haberi
POLİS YASASINA TEPKİ

Uzun bir süreden beridir Polis Teşkilatının beklemekte olduğu teşkilat yasasının alt komiteden geçtikten sonra pazartesi (13.01.2020)  tarihinde geçmesi muhtemel yasanın Hak’ka ve Adalet’e uygun olmadığı ve teşkilat içerisinde de ayrımcılık ve kutuplaşmaya neden olacak bir yasa tasarısı olduğu aşikârdır.

Şöyle ki polis akademisini bitirenler ile yıllarca bu görevde olup lise mezunu olanlar arasında büyük bir huzursuzluk olduğu ve bunun da polis teşkilatına yansıyacağı görülmektedir. Kamusen olarak yıllardır bekleyen ve köhne olmuş bu yasanın daha radikal ve herkesi kucaklayıcı olması gerektiğine inanıyoruz. Güvencemiz olan polis mensuplarımızın güven sorununu ortadan kaldırmak her vatandaş gibi biz sivil toplum örgütlerinin de yegâne görevi olması gerekmektedir.

Bu nedenle Kamusen olarak Meclis’de görev yapan gerek siyasi partilerimizin ve gerekse milletvekillerimizin direk bütün halkı ve vatandaşlarımızı ilgilendiren bu yasayı derhal geri çekmeleri aksi takdirde hukuki yönden de gerekli adımlarımızı çekinmeden atacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: POLİS, YASASINA, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı