Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 16:15 Bu haber 1389 kez okundu
 
POSTA DAİRESİ’NDE GREV YOLDA
Kamusen ada çapında Posta Dairelerinde greve gideceğini belirterek “Posta Hizmetleri durma noktasında gelmiştir” açıklamasında bulundu.
- Haberi
POSTA DAİRESİ’NDE GREV YOLDA

KAMUSEN ada çapında Posta Dairelerinde greve gideceğini belirterek “Posta Hizmetleri durma noktasında gelmiştir” açıklamasında bulundu.

İstihdam yapılması en acil dairelerin başında olan Posta Dairesine uzun zamandır memur alımı yapılmamıştır. Geçtiğimiz günlerde ihtiyaçlı  CAS çalışanlarının devlete alınmalarına rağmen, personel eksikliği olan dairelerin başında gelen Posta Dairesi’ne tek bir kişi bile verilmemiştir. Üstelik daire içerisinde huzursuzluklar baş göstermiş ve motivasyon kalmamıştır. Çalışanlara ceza, çalışmayanlara ödül verme mantığı güdülmekte, sorunlar katlanarak artmaktadır.

Hükümet edenlerin Özellikle Posta Dairesi’ne gereken ilgi ve istihdam yapılması konusunda bir an önce çalışma başlatılmasını salık veririz. KAMUSEN,  seçim yasakları nedeniyle istihdam yapılamayacağının da bilincinde olduklarını ancak ilçe içindeki görev yeri değişikliğinin seçim yasaklarına girmediğini belirterek, özellikle  istihdam edilen CAS çalışanlarından da buralara takviye yapılarak sorunların geçici çözüme kavuşabileceğini hatırlattı.  Hükümet yetkililerine, sorunun bir an önce çözülmemesi halinde sendika olarak yasal haklarını kullanacağını ve süresiz grev dahil her türlü eylemi yapacağını kamuoyuna duyurdu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: POSTA, DAİRESİ’NDE, GREV, YOLDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı