Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 12:08 Bu haber 1482 kez okundu
 
Radyasyon Onkoloji Bölümünde Kaos!
Kanser Hastalarına Radyoterapi Uygulanamıyor!
- Haberi
Radyasyon Onkoloji Bölümünde Kaos!

Kurulduğu günden bu yana yüzlerce kanser hastalarına radyoterapi uygulayarak şifa sağlayan bölüm, yaratmış olduğu imkan sayesinde sevklerin de azalmasına katkı sağlayarak devletin de mali yapısına katkıda bulunmaktadır.

Yoğun bir şekilde çalışan bölümde personel sayısı yetersizdir. Bu durum Sağlık Bakanlığı’na bir buçuk yıldır yazılı ve sözlü olarak defalarca bildirilmiş olmasına rağmen istihdam yapılmamış sorun çözülmemiştir. Kamunun bir çok yerine gerekmediği halde yüzlerce istihdam yapılırken Radyasyon Onkoloji bölümüne 2 tane radyoterapist alınmamasına bağlı hastalar mağdur edilmektedir. Bölümde sayı olarak zaten yetersiz olan personelin hasta raporlu olması nedeniyle Kanser hastaları  dünden buyana radyoterapilerini alamamakta ve ciddi mağduriyet yaşamaktadır. Şu anda hastalar sevk edilmiyor ancak devlet hastanesinde de tedavilerini alamıyorlar.

Sağlık Bakanlığı’na yeniden bu defa basın üzerinden sesleniyoruz. Çok ivedi Radyasyon Onkoloji bölümüne 2 kişinin istihdam edilerek sorunu çözmesini ve hastaların mağdur edilmemesini talep ediyoruz.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Radyasyon, Onkoloji, Bölümünde, Kaos!,
Yorumlar
Haber Yazılımı