Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 15:48 Bu haber 2991 kez okundu
 
ZAMLARA DUR DE !!
Halkın Alım gücünün düştüğü bu dönemde akaryakıt ve elektriğe okkalı yapılan zamlar halkın belini daha da bükmektedir.
- Haberi
ZAMLARA DUR DE !!

Halkın Alım gücünün düştüğü bu dönemde akaryakıt ve elektriğe okkalı yapılan zamlar halkın belini daha da bükmektedir. Beş yıldızlı otellere, binlerce öğrencisi olan üniversitelere vb. birçok yere teşvik primleri dağıtılırken, yılın nerdeyse 350 günü güneşli geçen ülkemizde solar enerji için teşvik verilmemektedir. Petrole ve dolara bağlı kalmak bugünü kurtarsak da, yarın karşımıza çıkacak olan büyük bir sorundur. Doların yükselişini bahane ederek zam yapılması tam bir fırsatçılıktır. Bu nedenle fırsatçılığa dur deme zamanı gelmiştir. Cuma günü “TAM GÜN” grevdeyiz. Kamuda yetkili sendikalar KAMUSEN, KTAMS ve KAMU-İŞ olarak başlattığımız bu greve, bu ülkede yaşayan ve zamlara dur diyecek tüm sivil toplum örgütlerini ve halkımızı da davet ediyoruz.

Bizler, sizlerle daha güçlüyüz. Aileni, komşunu, arkadaşını da yanına al ve “ZAMLARA DUR DE”

  • Üyelerimiz; 12.04.2019 sabah 9:00’da sendika önünde toplanacaktır. (üyelerimizden imza alınacaktır.) Üyemiz olmayan veya halkımızdan da kişiler sendika önünde toplanma noktasına gelebilirler.

      Bölgelerden otobüs kalkacaktır, saatleri aşağıdaki gibidir:

Gazimağusa mahkemeler önünden 08:45’de

Güzelyurt Terminal önünden 09:00’da

Girne Kaymakamlık yanından 09:00’da otobüs kalkacaktır.

 

  • Üyelerimiz ile beraber saat 10:00’da Başbakanlık önüne hareket edeceğiz.10:30’da Başbakanlık önünde toplanmış olacağız.

        Basın açıklaması ve protestoların ardından dağılma saati bildirilecektir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZAMLARA, DUR, DE, !!,
Yorumlar
Haber Yazılımı